Papiery

W trosce o nasze środowisko naturalne, zwracamy uwagę na pochodzenie naszego papieru. Wszystkie papiery, których używamy mają certyfikat FSC oraz PEFC:
Certyfikat FSC – Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (Forest Stewardship Council).
Certyfikat PEFC – Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes – organizacji pozarządowej utworzonej w celu wspierania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej.

Certyfikaty te gwarantują, że drewno użyte do produkcji papieru, pochodzi tylko z kontrolowanych, właściwie prowadzonych upraw leśnych.

Lista papierów:

Niepowlekane:

150 g/m2

Dla wyjątkowych albumów – jedyny w swoim rodzaju niepowlekany artystyczny papier typu archiwalnego. Jego naturalny charakter pokochają osoby, dla których ważny jest także dotyk. Książki wydane na tym papierze są po prostu wyjątkowe.

Jest to papier niepowlekany, bezdrzewny, objętościowy, bezkwasowy, wygładzany.

Papier występuje w dwóch odmianach:

naturalna biel : L 95, A 0, B 2
kremowa biel : L 95,7 A -0.8, B 5.4

Uważamy, że książki wydane na tym papierze wyglądają najlepiej gdy posiadają białe tło, a zdjęcia choć na części stron zawierają białą ramkę. Papier jest idealny do fotografii artystycznej, fotografii reporterskiej czy portretowej.

Powlekane:

 

połysk* 170 g/m2 i 200 g/m2

Podstawowy papier w naszej ofercie – sprawdza się idealnie w większości zastosowań. Jego lekko błyszcząca powierzchnia ożywia zdjęcia, podnosząc ich kontrast.
Jest to papier wielokrotnie powlekany, bezdrzewny, wykończenie gloss.
Nadaje się do wszelkich zastosowań, możemy uzyskać na nim głęboką czerń.
Papier 200 g/m2 ze względu na swoją sztywność i grubość polecamy go do albumów o wielkości XL lub L.
Odradzamy go do albumów o wielkości M oraz grubszych niż 160 stron.

*papiery w wykończeniu błyszczącym (gloss) typu książkowego (do druku offsetowego, rastrowego) to kompletnie co innego niż połysk/gloss w pojęciu fotograficznym. Stosując punkt odniesienia odbitkowy ten papier jest wręcz matowy.

matowy  170 g/m2

Powlekany papier o idealnie matowym i gładkim wykończeniu. Nadaje się do prezentacji, rysunków technicznych oraz szkiców.
Zadrukowane obszary z wysokim pokryciem będą połyskiwać – stąd odradzamy używania apli (dużych powierzchni zadrukowanych jednolicie).

UWAGA! Gramatura papieru nie jest wyznacznikiem grubości lecz wagi. Papiery 150 g/m2 ze względu na swoje spulchnienie jest grubszy i sztywniejszy od papieru 170 g/m2. Książki wydrukowane na tym papierze będą więc grubsze i zarazem lżejsze od książek wydrukowanych na papierach powlekanych.