Wymiary projektowe

Nadruk na okładkę możemy wykonać jako zadruk CMYK czyli bez białego koloru! (ale pliki prosimy wysyłać RGB!). Z tego powodu nadruków nie wykonujemy na czarnym płótnie. Zadruk jest lekko transparentny – dlatego też kolorowe nadruki można uzyskać tylko na najjaśniejszych płótnach (c12, c33). Należy także zwrócić uwagę na wielkości drukowanych elementów – płótno nie jest papierem i nie jest w stanie przenieść drobnych elementów. Na płótnach C10, C11, C12 które mają dość gruby splot drobne elementy i litery mogą być niewidoczne. Ze względu ne efekt finalny nie drukujemy także dużych obiektów z jednolitym wypełnieniem.
Szary zadruk będzie słabiej widoczny niż czarny.

Uwaga!!

Nadruk na płótnach C02, C03, C20 nie jest możliwy.

 

Co możemy zrobić dla Ciebie

Przygotowanie własnego nadruku

Poniżej przygotowaliśmy tabelę rozmiarów ruchomych części okładki na które centrujemy nadruki. Prosimy o korzystanie z poniższych wymiarów przy projektowaniu nadruków na albumy.

Niezbędna informacja przy projektowaniu

Wymiary stron bloku fotoksiążek i fotoalbumów

Podane wymiary stron i rozkładówek to wymiary brutto. Oznacza to, że na etapie składania książki/albumu krawędzie zostaną lekko przycięte celem wyrównania bloku (jest to standardowa praktyka we wszystkich drukarniach). Przycinany fragment nazywa się spadem.

Należy pamiętać że jeśli zdjęcia mają być na całą stronę to muszą dotykać krawędzi projektu. Dlatego też: Nie należy zostawiać 2-3mm ramki na krawędzi strony!

W przypadku gdybyście chcieli umieścić zdjęcia w ramkach zalecamy: używanie 15mm marginesu (ramki) w projektach.

Poniżej podajemy wymiary okładek fotoksążek do zaprojektowania nadruku lub graweru

Poniżej podajemy wymiary okładek fotoksążek do zaprojektowania nadruku lub graweru

Tabela wymiarów - okładki fotoalbumy

Tabela wymiarów - okładki pudełka